בנטו:  ריהוט, תאורה, אריחים ואבזור ממוחזר

חלק מעיצוב באמצעות תאורה כולל שילוב של תאורת חוץ צמוד קיר. כאן שילוב של תאורה הכרחי בחללים כמו חצרות, מרפסות, בריכה ועוד. 

בחברת BENTU תמצאו מבחר רחב של תאורת חוץ צמוד קיר, כשכל מוצרי תאורת החוץ עשויים מחומרים מתחדשים וזאת תוך התחשבות בסביבה.

תאורת חוץ המשלבת טרנדים אקולוגיים

המוטו שלנו הוא ''התחדשות החומר''. מדובר על הימנעות בשימוש במשאבי טבע מתכלים על מנת למנוע זיהום סביבתי. במהלך הייצור והעבודות אנחנו למעשה מייצרים כמעט כל מוצר לשימוש הביתי או החוץ ביתי הווה אומר מנורות עומדות, תאורה לבית, תאורת חוץ צמוד קיר, תאורת חוץ כפרית, תאורת חוץ לגינה, תאורת חוץ לד ולמעשה כל רהיט או גוף תאורה לכל מקום ולכל מטרה.

עיצוב עם תאורת חוץ צמוד קיר בהתאם למגמה זו, משתמש בחומרים ממוחזרים מהריסות בניין ופסולת תעשייתית ממוחזרת, כדי ליצור מנורות בטון, טרצו ועוד, בעלות מראה מרהיב ומסר ערכי חשוב מאחוריהן. לכן, שימוש בגופי תאורה מהסוג הזה מאפשרים לכם גם ליהנות מיצירה אסתטית ברמה גבוהה וגם לשמור על כדור הארץ והסביבה, בלי להתפשר.

כדי לשדרג את תאורת החוץ שלכם, לא מספיק לרכוש כמה גופי תאורה חסרי ייחוד ולהתקין אותם מחוץ לבית. אם אתם מעוניינים להעניק לסביבת הנכס מראה יוקרתי באמת, זה הזמן להכיר גופי תאורת טרצו, בזלת ובטון, המבוססים על מגמת ההתחדשות בחומר.

סוגי תאורת חוץ צמוד קיר

  • מנורות בטון. לבטון הייתה בעבר תדמית של חומר בנאלי ואפרורי, שנבעה מהאווירה הכבדה שהוא יוצר וכמובן הגוון הטבעי שלו. כיום, העיצוב המודרני כולל לא מעט תהליכי יצירה מבטון וכשמדובר באלמנט כמו תאורת חוץ, מותג עיצוב איכותי מספק מנורות בטון מרהיבות, המשתלבות בצורה הרמונית עם חלקו החיצוני של הנכס ומדגימות אסתטיקה מתוחכמת אך עדינה.
  • תאורת טרצו עם שילוב של אגרגטים ואלומיניום. טרצו הוא כינוי כולל למשטחים המשלבים בתוכם בטון עם אגרגטים בגדלים וגוונים משתנים. השילוב הזה יוצר טקסטורות דינמיות ומרתקות, עם תנועה ומשחקי גוונים, שהופכים כל משטח טרצו ליצירת אומנות. בהקשר של תאורת חוץ צמוד קיר, המשטחים משמשים ליצירת תאורת טרצו מרשימה, המשלבת בין צבעוניות מאופקת לבין האור הרך שמטיל גוף התאורה. 

תאורת חוץ צמוד קיר להארת שטחים רחבים

שימוש רחב נעשה בתאורת חוץ צמוד קיר על מנת להאיר באופן יעיל ורחב על שטחים בחוץ. במקרה ומדובר בחצר רחבה הצמודה לבית שלנו, ניתן לשלב על חזית הבית תאורת חוץ הצמודה או שקועה לחזית המבנה והיא תוכל להאיר על כל שטח החצר. 

שימוש בתאורה רחבה מאפשרת ליהנות משטח החצר בשעות הערב והליל במיוחד בימי הקיץ במקרים בהם נרצה לציין אירוע מיוחד. חשוב לשלב כמובן תאורה שלא תהיה חזקה מידי וכזו שתהיה מסוגלת להאיר גם את הפינות הרחוקות בחצר. 

שימוש בתאורת חוץ לבטיחות

תאורת חוץ צמוד קיר נמצאת בשימוש נרחב בשל סיבות בטיחותיות. עם רדת החושך כל חצר או מרפסת רחבה הופכת למרחב מסוכן אותו חשוב להאיר על מנת שכל מי ששוהה במרחבים יבחין במכשולים הרבים. 

את תאורת החוץ ניתן לשלב באופן חכם על גבי הקירות שחותמות את החצרות והמרפסות ועל גבי עמודי הפרגולות. שילוב נוסף של תאורת חוץ נעשה בחצרות בהן יש בריכת שחייה. שם חשוב לשלב תאורת סביב הבריכה ואף בתוכה. כאן חשוב לעשות שימוש בתאורה עמידה ללחות ומים וליצור הפרדה בין המים לחוטי החשמל. 

תאורת חוץ דקורטיבית

באופן טבעי לבחירת תאורת חוץ צמוד קיר קיימת השפעה רבה על הסגנון העיצובי. כיום ניתן למצוא אין סוף דוגמאות של גופי תאורה למרחבים והחללים שבחוץ. כאלו שיאפיינו את הקו העיצובי בו בחרתם, בין אם מדובר על שילוב של גופי תאורה המשתלבים בתוך עיצוב מודרני ובין אם בשילוב של גופי תאורה תחת עיצוב כפרי. 

את תאורת חוץ צמוד קיר ניתן לשלב תחת עיצוב בו אנו נותנים דגש לקווים סימטריים ונקיים. היצמדות התאורה לקיר מאפשרת לשמור על אותו קו עיצובי, כשהתאורה משתלבת יחד עם הקירות ופאות הבית ובכך תורמת לשמירה על אותו קו נקי וסימטרי.